Március 28-án napsütéses, de szeles időre ébredhettünk. Ennek ellenére évindító eseményünk, az Óbudai Tavaszköszöntő Teljesítménytúra 851 fővel startolt, két távon 16 és 28 km-en bizonyítottak indulóink. A nevezésnél Benedek Tibor, a Szabadidő, szeretem! Újratöltve 2015. évi rendezvénysorozat fővédnöke köszöntötte a lelkes természetbarátokat.

A rövidebb táv nagyobb népszerűségnek örvendett, így a 16 km-t közel háromszor annyian teljesítették, mint a 28 km-es hosszú túra útvonalát. Mindannyian jó hangulatban gyűjtötték be a pecséteket, amelyekkel indulhattak a délutáni nyereménysorsoláson.

montázs3

A legedzettebb beérkezők már a hosszú távon 12 óra előtt befutottak. Sok család, baráti társaság indult kalákában, hogy egy derűs séta közben kapcsolódjanak ki. A távok rajtjánál, hogy az energia ne apadjon szőlőcukorral és csokival kínáltuk a résztvevőket. Nagy örömünkre szervezetten képviseltette magát a BASE sportegyesület és az Óbudai Nagy László Általános Iskola Zápor utcai telephelyének 26 diákja.

A célban, a Csúcshegyi Vendégháznál következett a jól megérdemelt pihenés. Mindig újratöltődő lila hagymás zsíros kenyér és párizsis kenyér tálcák, meleg tea és málnaszörp fogadták a megérkezőket.

montázs6 montázs8

Emlékül minden részvevőnknek egy egyedi kitűzőt ajándékoztunk. A célállomáson összesen 30 tombolanyereményt sorsoltunk ki, ahol túrafelszerelések, kalandpark belépők és sportos tárgynyeremények találtak gazdára.

• Lukács Péter, rajtszám: 98

A nyeremények április 14-ig az Óbudai Sport Kft. irodáján (1037 Budapest, Laborc u. 2. nyitva tartás: H-Cs.: 8:00-16:30-ig és P.: 8:00-14:00 óráig) átvehetőek.

További képek a túráról megtekinthetők facebook oldalunkon (https://www.facebook.com/obudasport), az Óbudai Tavaszköszöntő Teljesítménytúra c. albumban.

A következő állomás az Óbudai Futófesztivál lesz április 25-én, melyre honlapunkon (http://obudasport.hu/obudai-futofesztival-nevezes/) április 14. 12 óráig lehet nevezni.