Megvannak az idei évi ,,Jó tanuló, jó sportoló" ösztöndíjasaink

A „Jó tanuló, jó sportoló” ösztöndíj pályázatunkat hagyományainkhoz híven, a tanév kezdetén immár tizennegyedik alkalommal hirdette meg a harmadik kerületi önkormányzat. Idén harminckét ösztöndíjat és tizenhét elismerő oklevelet ítéltünk oda. Gratulálunk a kiváló teljesítményt nyújtó diákoknak!

„Tudom, ez az új helyzet, a karantén, az online oktatás, a közösség hiánya megterhelő, sok kihívást hozott számotokra is – mondta dr. Kiss László polgármester beszédében, amelyben megköszönte az idei díjazottak erőfeszítéseit, akiknek e különleges helyzetben egyelőre csak videóüzenetében gratulálhatott. – Így különösen sokra értékelem, hogy az akadályok ellenére kiváló munkát végeztetek, sőt van köztetek olyan is, aki nem először nyeri el pályázatunkon a Jó tanuló, jó sportoló díjat.”

A „Jó tanuló, jó sportoló” ösztöndíjat Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat minden tanév őszén írja ki a III. kerületben lakó és tanuló, 7-12. évfolyamra beiratkozott tanulók számára, akiknek a tanulmányi eredménye az elmúlt tanév során elérte vagy meghaladta négyes átlagot, emellett választott sportágukban is kiemelkedően teljesítettek.

A „Jó tanuló, jó sportoló” ösztöndíj pályázat 2007-ben indult, azóta – az ideit is beleszámítva – 233 gyermek nyert el ösztöndíjat, ami az ismétléseknek köszönhetően 383 díjazott diákot jelent.

Az idei 32 ösztöndíjasunk – 15 lány és 17 fiú – tíz iskolából került ki, akik 17 különböző sportágban teljesítenek.

Ebben az esztendőben az Óbudai Gimnáziumot képviseli a legtöbb díjazott: 9 fő.

A 17 sportágból ezúttal a dzsúdó nevelte a legtöbb „jó tanuló, jó sportolót”: 8 főt.

Tekintettel a jelenlegi pandémiás helyzetre a díjátadó ünnepség idén elmarad. 

Gratulálunk, és további sikereket kívánunk ösztöndíjasainak és az elismerésben részesülőknek!

 

ÖSZTÖNDÍJASOK

  NÉV ISKOLA SPORTÁG
1 Adorjáni András Óbudai Árpád Gimnázium dzsúdó
2 Barczikay Ákos Békásmegyeri Veres Péter Gimn. dzsúdó
3 Császár Olivér Óbudai Gimnázium kajak-kenu
4 Demeter Bendegúz Óbudai Gimnázium dzsúdó
5 Demeter Marcell Óbudai Gimnázium dzsúdó
6 Flórián Laura Budapest III. Kerületi Csalogány Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola EGYMI Kollégium és Gyermekotthon úszás
7 Guszter Éva Tímea Óbudai Gimnázium légpisztoly
8 Hatala Tekla Budapest III. Kerületi Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. szinkronúszás
9 Kollár Ágoston Csaba Budapest III. Kerületi Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. dzsúdó
10 Kollár Sebestyén István Budapest III. Kerületi Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. dzsúdó
11 Lengyel Csanád Dr. Béres József Általános Iskola dzsúdó
12 Leveles Balázs Békásmegyeri Veres Péter Gimn. jégtánc
13 Leveles Réka Békásmegyeri Veres Péter Gimn. jégtánc
14 Maróti Adrienn Emese Óbudai Gimnázium kajak-kenu
15 Maticsek Lizett Óbudai Gimnázium evezés
16 Paár Viktória Margit Óbudai Gimnázium dzsúdó
17 Pálinkás Szonja Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola kajak-kenu
18 Pataki Barnabás Óbudai Waldorf Iskola mountain bike
19 Révész Anna Dorottya Békásmegyeri Veres Péter Gimn. aerobik
20 Róth Rebeka Laura Békásmegyeri Veres Péter Gimn. labdarúgás
21 Rubin Mattia Budapest III. Kerületi Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. tőrvívás
22 Sárosy Barna Géza Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola kajak-kenu
23 Sebő Dániel Békásmegyeri Veres Péter Gimn. kajak-kenu
24 Szabó Alexandra Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium akrobatikus rock and roll
25 Szabó Máté Szabolcs Békásmegyeri Veres Péter Gimn. párbajtőr
26 Tankó Beatrix Óbudai Árpád Gimnázium úszás
27 Tóth Patrik Noel Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium kardvívás
28 Tóth Regina Békásmegyeri Veres Péter Gimn. szinkronúszás
29 Tóth-Magériusz Marcell Óbudai Gimnázium sportmászás
30 Török Zsófia Óbudai Árpád Gimnázium akrobatikus torna
31 Várlaki Luca Óbudai Gimnázium gyorskorcsolya
32 Záhonyi Patrik Márk Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium akrobatikus rock and roll

 

 ELISMERŐ OKLEVÉLBEN RÉSZESÜLŐK

  NÉV ISKOLA SPORTÁG
1 Bodnár Gergő István Csillaghegyi Általános Iskola labdarúgás
2 Börcsök Koppány Levente Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium párbajtőr
3 Cseri Ádám Fodros Általános Iskola asztalitenisz
4 Körmöci Csenge Csillaghegyi Általános Iskola úszás
5 Marosfalvi Maxim Körösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium kajak-kenu
6 Medgyesi Márk Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium jiu jitsu
7 Meinhardt Vince István Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola kajak-kenu
8 Pálinkás Márk Budapest III. Kerületi Dr. Szent-Györgyi Albert Általános Iskola kajak-kenu
9 Reisz Janka Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola és Óvoda kajak-kenu
10 Sámuel Ádám Békásmegyeri Veres Péter Gimn. vízilabda
11 Soltész Vince Dr. Béres József Általános Iskola aikido
12 Szabó Marcell Óbudai Gimnázium dzsúdó
13 Szélig Bence Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi Nyelvoktató Ált. Isk. kajak-kenu
14 Szimcsák Mira Körösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium úszás
15 Tilki Botond Óbudai Árpád Gimnázium kajak-kenu
16 Tóth Nadin Delani Budapest III. Kerületi Kerék Általános Iskola és Gimnázium kardvívás
17 Vári Liza Rózsa Békásmegyeri Veres Péter Gimn. szinkronúszás

 

/FORRÁS: www.obuda.hu/

1037 Budapest, Laborc u. 2.

tel: +36 1 388 9770

tel./fax: +36 1 250 1346

e-mail: titkarsag@obudasport.hu

A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassunk. Részletes leírás
Rendben!

Fenntartó