Lezárult a III. kerületi diákolimpia úszóversenye

 Befejeződtek a Diákolimpia Kerületi úszó versenyei. Hat korcsoportban versenyeztek a tanulók, tehát az első osztályosoktól az érettségizőkig minden korosztály szerepelt fiú és lány kategóriában is. Tíz általános iskola és hat középiskola indult. A különböző úszásnemekben és az iskolák váltóiban összesen 654 tanuló állt rajthoz.

A versenyek négy péntek délután (október 12-én, 16-án és november 16-án és 23-án)zajlottak a Szérűskert Tanuszodában. A szervezést a Tanuszoda dolgozói és a PSZI közösen végezték. A lebonyolítás Göndöcs György uszodavezető szakszerű és lelkiismeretes munkáját dicséri. Az érmeket és okleveleket a PSZI biztosította.

A gyerekek a profi rendezésnek köszönhetően jó hangulatban töltötték az időt a versenyeken. Figyelték egymás teljesítményét, áhítattal hallgatták az eredmények kihirdetését, az érmek kiosztását és lelkesen ünnepelték a helyezetteket.

Külön öröm, hogy a résztvevő iskolák nemcsak az önkormányzati intézményekből kerültek ki, hanem egyházi és alapítványi iskola is akadt köztük.

A legkisebbek (1-2. oszt.) 25 méteres egyéni gyors-, hát- és mellúszásban mérték össze tudásukat, a négy fős váltók során is csak egy medencehosszt kellett teljesíteniük.
Egyéni eredmények
gyors
(25 m)              fiúk                                                                 lányok
I. Kiss Márton (Szent-Györgyi)  18,33 mp      I. Kovács Lilla (Szent-Györgyi)  19,07 mp
II. Sebő Dániel (Krúdy)                19,24 mp    II. Nagy Fruzsina (Andor I.)          19,99 mp
III. Katula Balázs (MOA)             19,33 mp    III. Katula Panni (Kiserdő)            20,33 mp

hát (25 m)
I. Sebő Dániel (Krúdy)                 23,06 mp    I.Décsei Dorina (Keve)                  24,50 mp
II. Kanász Izsák (Kiserdő)          25,40 mp     II. Nagy Fruzsina (Andor I.)          26,28 mp
III. Fábián Gábor (Szent-Györgyi) 26,01 mp  III. Liephauser Liza (Fodros)    26,49 mp

mell (25 m)
I.Farkas Boldizsár (Szent-Györgyi) 24,41 mp  I. Jarkas Alexandra (Keve)      27,57 mp
II. Katula Balázs (MOA)                   24,42 mp  II. Magyar Liza (Kiserdő)           29,46 mp
III. Katula Ákos (MOA)                   25,70 mp  III. Róbert Júlia (Kiserdő)          29,88 mp

váltó (4×25 m)   összesen 8 váltó indult
I.Szent-Györgyi                             1:23:12          I. Szent-Györgyi                       1:37:10
II. Fodros                                      1:40:57          II. Dr. Béres                             1:41:90
III. Dr. Béres                                 1:41:63          III. Fodros                               1:45:71

A II. korcsoport (3-4. oszt.) már egyéni számaikban és a váltókban is 50 métert teljesítettek. Ez a korosztály indult a legnépesebb mezőnnyel. Minden egyéni számban több mint 30 versenyző „szelte a habokat”.

Egyéni eremények
gyors (50 m)               fiúk                                                     lányok
I.Börcsök Dániel (Bárczi)     36,94 mp           I. Körtvélyessy Kata (Krúdy) 33,78 mp
II. Bakos Dávid (Kiserdő)    37,28 mp          II.Könczöl Zsuzsanna (Kiserdő) 35,04 mp
III. Newell Jacob (Szt-Györgyi) 37,92 mp  III. Fáskerti Zsófia (Kiserdő) 37,30 mp

hát (50 m)
I.Bakos Dávid (Kiserdő)       44,45 mp            I. Körtvélyessy Kata (Krúdy)   38,56 mp
II. Newell Jacob (Szt-Györgyi) 44,66 mp           II. Fáskerti Zsófia (Kiserdő)     44,32 mp
III. Csókás Péter (Krúdy)        45,89 mp           III. Sárosy Patrícia(Aquincum) 44,66 mp

mell (50 m)
I. Börcsök Dániel (Bárczi) 41,66 mp                  I. Könczöl Zsuzsa (Kiserdő)     43,13 mp
II.Korvicska Benedek (Kiserdő) 50,53 mp       II. Radeán Kiara (Krúdy)            44,09 mp
III. Gémesi Márton (Medgyessy) 50,99 mp     III. Kiss Lilien (Krúdy)                 45,70 mp

váltó (4×50 m) összesen 17 váltó indult
I.Dr. Béres                                    2:55:38          I. Krúdy                                   2:35:03
II. Szent-Györgyi                           2:56:91          II. Dr. Béres                             2:39:76
III. Fodros                                    3:02:13          III. Aquincum                           2:54:89

III. korcsoport (5-6.oszt.)
Egyéni eredmények

gyors (50 m)               fiúk                                                     lányok
I.Newell Seth (Szent-Györgyi)    31,49 mp          I. Szöllős Zia (Veres)              33,88 mp
II. Tamás Bálint (Szent-Györgyi)  33,38 mp          II. Sebő Júlia (Krúdy)             35,83 mp
III. Korompay Örs (Veres)             33,40 mp      III. Bartos Boglárka (Harrer) 36,78 mp

hát (50 m)
I.Tamás Bálint (Szent-Györgyi)   38,79 mp       I. Bartos Boglárka (Harrer)   41,27 mp
II. Korompay Örs (Veres)              42,31 mp      II. Sebő Júlia (Krúdy)               41,40 mp
III. Pyszny Zsombor (Harrer)       42,45 mp     III.Viszkei Annamária (Veres) 48,16 mp

mell (50 m)
I.Kiss Domonkos (Harrer)              44,74 mp        I.Dócs Bernadett (Veres)         47,49 mp
II. Kóny Krisztián (Andor I.)        46,97 mp      II. Nagy Bianka (Krúdy)              49,97 mp
III. Kovács Benedek (Szt-Györgyi) 47,11 mp   III. Török Viktória(Csillaghegyi) 51,73

váltó (4×50 m) összesen 11 váltó indult
I.Szent-Györgyi                            2:20:26              I.Krúdy                                     2:36:46
II. Andor Ilona                               2:36:31             II. Veres                                     2:52:03
III. Veres                                        2:41:88             III. Andor Ilona                          2:53:90

IV. korcsoport (7-8. oszt.)
Egyéni eredmények
gyors 
(50 m)              fiúk                                                                 lányok
I.Horváth Gergely (Harrer)            30,73 mp         I. Korompay Borbála(Veres) 33,16 mp
II. Banyák Mihály (Fodros)           31,83 mp        II. Szarvas Petra (Óbudai G.) 33,85 mp
III. Csapodi Márton (Veres)          32,81 mp       III. Kapi Erika (Andor I.)          36,32 mp

hát (50 m)
I.Vékássy Áron (Veres)                  40,66 mp         I. Slezák Viktória (AKG)     41,45 mp
II. Jáki Tamás (Medgyessy)             40,66 mp        II. Korompay Borbála(Veres)42,48 mp
III.Németh Levente (Veres)            41,02 mp       III. Szabó Mercédesz (Ziper)  43,01 mp

mell (50 m)                 fiúk                                                                 lányok
I.Horváth Gergely (Harrer)            37,13 mp          I. Slezák Viktória (AKG)     44,14 mp
II. Banyák Mihály (Fodros)           42,53 mp        II. Wallner Andrea (Veres)    48,52 mp
III. Szlama Benedek (Veres)          43,98 mp        III. Csontos Imola (Fodros)    49,20 mp

váltó (4×50 m) összesen 11 váltó indult
I.Veres Péter Gimn.                 2:20:33                   I. Óbudai Gimnázium                 2:38:05
II. Andor Ilona                           2:26:38                  II. AKG                                         2:44:23
III. AKG                                       2:37:16                 III. Andor Ilona                           2:47:46

V. korcsoport (9-10. oszt.)
Egyéni eredmények
gyors
(50 m)               fiúk                                                                 lányok
I.Bálizs Csongor (Óbudai G.)      29,10 mp           I.Szimcsák Dina(Óbudai G.) 29,80 mp
II. Borbély Balázs (Árpád)               29,10 mp        II. Illés Katalin (Óbudai G.)   32,26 mp
III. Ragács Marcell(Árpád)            30,25 mp      III. Egervári Hajnalka (Veres) 32,40 mp

hát (50 m)
I.Balogh Ádám (Árpád)                  34,47 mp         I. Varsányi Orsolya (Veres)  41,11 mp
II. Markos Ferenc (Óbudai G.)     39,98 mp         II. Szilasi Estilla (AKG)            43,22 mp
III. Arnóczy László (Veres)            42,13 mp       III. Szabó Nikolett(Óbudai G.) 48,31

mell (100 m)
I.Mencser Marcell (Óbudai G.) 1:29:40                  I.Keller Krisztina (Óbudai G.) 1:32:53
II. Encs Álmos (Kőrösi)               1:33:82              II. Egervári Hajnalka (Veres)   1:41:27
III. Markos Ferenc (Óbudai G.) 1:37:16              III. Szabó Nikolett(Óbudai G.)  1:47:81

pillangó (25 m)
I.Mencser Marcell (Óbudai G.)    16,13 mp          I: Szimcsák Dina(Óbudai G.)15,52 mp
II. Kuhajda Tamás (Óbudai G.)    17,48 mp         II. Vízer Lili (Óbudai G.)           16,99 mp
III.Héjj Gergő (Varga)        18,00 mp

váltó (4×50 m) összesen 4 váltó indult
I.Árpád Gimnázium                  2:05:91                                    I. Óbudai Gimn.           2:13:66
II. Óbudai Gimn.                     2:13:90
III. Varga István                      2:28:42

VI. korcsoport (11-12. oszt.)
Egyéni eredmények

gyors (50 m)               fiúk                                                                 lányok
I.Sinka Benedek (Óbudai G.)  28,18 mp               I. Kuna Klaudia (Óbudai G.) 31,25 mp
II. Bálizs Gergő (Óbudai G.) 29,55 mp                 II. Pákai Anna (Kőrsösi)           32,90 mp
III. Tuska Zsolt (Veres)         29,55 mp               III. Jagoschitz Réka (Veres)    34,22 mp

hát (50 m)
I.Horváth László (Óbudai G.)  34,36 mp               I. Kuna Klaudia (Óbudai G.) 37,89 mp
II. Trakperger Márk (Óbudai G.) 37,32 mp       II. Kovács Fanni (Kőrösi)       40,96 mp
III. Győri Beatrix (Varga)           42,66 mp

mell (100 m)
I.Sinka Benedek (Óbudai G.)        1:28:06             I. Bartha Zsófia (Veres)             1:40:96
II. Tuska Zsolt (Veres)                 1:39:10                 Lovics Anna (Óbudai G.)     1:40:96
III. Zsargó Benedek (Óbudai G.) 1:43:10

pillangó (25 m)
I. Trakperger Márk (Óbudai G.) 14,63 mp              I. Pákai Anna (Kőrösi)          17,30 mp
II. Bálizs Gergő (Óbudai G.) 16,47 mp                   II. Szakonyi Fanni (Óbudai G.) 18,91
III. Győri Beatrix (Varga)         20,38 mp

váltó (4×50 m) összesen 5 váltó indult
I.Óbudai G.                             2:04:55                        I. Veres Péter Gimn.           2:22:89
II. Veres Péter Gimn.           2:16:24                        II. Óbudai Gimn.                   2:30:28
III. Varga István                   3:24:46

A szervezőknek és közreműködőknek köszönjük a munkáját, a versenyzőknek pedig gratulálunk és további eredményes sportolást kívánunk!

 

Elnézést, a hozzászólás ezen a részen nem engedélyezett.